Aktiffelsefe Adana KOZA TV'de

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

" Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar " Kampanyası ile Aktiffelsefe Adana KOZA TV'de farkındalık yarattı.

Evlerinizde bekleyen yalnız, üzgün ve artık oynanmayan oyuncaklarınıza talibiz, bu oyuncakları topluyoruz, temizleyip bakımını yapıyoruz ve onları yeni arkadaşları ile buluşturuyoruz.
Aktiffelsefe olarak tüm Türkiye'de 59.'sunu gerçekleştireceğimiz etkinlikte şimdiye kadar 179 okulda, 37497 çocuğa, 136615 oyuncak dağıttık.Siz de oyuncaklarınızın bu şekilde geri dönüşümünü sağlamak isterseniz 0533 433 8798 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim: http://aktiffelsefeadana.org/component/k2/item/27-kampanya-yalniz-oyuncaklara-yeni-arkadaslar

Felsefeciler yalnız oyuncaklara yeni arkadaşlar buluyor

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Aktiffelsefe Derneği Adana Şubesi, köy okullarında tahsil gören çocuklar için senede iki kez tertiplenen oyuncak toplama kampanyalarını sürdürüyor. "Yalnız oyuncaklara yeni arkadaşlar" başlığıyla 59'uncusu tertiplenecek olan kampanyayla, artık kullanılmayan oyuncaklar 2 köy okulunun öğrencileriyle buluşacak.

Aktiffelsefe Derneği Adana Şube Başkanı Dr. Mahmut Şansal, ilk sahipleri olan çocuklar büyüdüğü için kimsenin oynamadığı oyuncakları, ihtiyacı olan çocuklara ulaştırmak için böyle bir kampanya tertiplediklerini duyuruldu. Oyuncakların çocuk gelişimi için fazla ehemmiyetli enstrümanlar olduğunu kaydeden Dr. Şansal, "Evlerdeki yalnız, üzgün ve artık oynanmayan oyuncaklara talibiz. Bu oyuncakları toplayıp, bakımını yapıp onları yeni arkadaşlarıyla buluşturuyoruz" diye sözlerine ekledi.

Tabanca kabul edilmiyor!

Kampanyanın 10 Ocak 2017 tarihine kadar devam edeceğini ifade eden Dr. Mahmut Şansal şu bilgileri verdi:

"Oyuncakları, belirleyeceğimiz iki köy okulundaki öğrencilere birinci sömestr karne hediyesi olarak dağıtacağız. Bağışçılarımız, konutunda bir kenarda duran oyuncaklarını kampanya için verebilirler. Sadece tabanca ve muharebe aleti gibi çocukları şiddete yönelten oyuncakları kabul etmiyoruz. Daha evvelki kampanyalarda şimdiye kadar 179 okulda 37.497 çocuğa 136 bin 615 oyuncak dağıttık." - ADANAAktiffelsefe Derneği Adana Şubesi, köy okullarında tahsil gören çocuklar için senede iki kez tertiplenen oyuncak toplama kampanyalarını sürdürüyor. "Yalnız oyuncaklara yeni arkadaşlar" başlığıyla 59'uncusu tertiplenecek olan kampanyayla, artık kullanılmayan oyuncaklar 2 köy okulunun öğrencileriyle buluşacak.

Aktiffelsefe Derneği Adana Şube Başkanı Dr. Mahmut Şansal, ilk sahipleri olan çocuklar büyüdüğü için kimsenin oynamadığı oyuncakları, ihtiyacı olan çocuklara ulaştırmak için böyle bir kampanya tertiplediklerini duyuruldu. Oyuncakların çocuk gelişimi için fazla ehemmiyetli enstrümanlar olduğunu kaydeden Dr. Şansal, "Evlerdeki yalnız, üzgün ve artık oynanmayan oyuncaklara talibiz. Bu oyuncakları toplayıp, bakımını yapıp onları yeni arkadaşlarıyla buluşturuyoruz" diye sözlerine ekledi.

Bugüne kadar kaç mum yaktık?

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Hatice ÇATALYÜREK (ÖZEL RÖPORTAJ)- Aktiffelsefe Derneği Adana Şube Başkanı Dr. Mahmut Şansal ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Derneğin kapısının ayrım yapmaksızın herkese açık olduğunu işaret eden Şansal, “Öğrendiklerini uygulayan, günümüz çevre ve insan sorunlarına duyarsız kalmayan, sorunların değil çözümün bir parçası olmayı seçen her bireye ihtiyacımız var, süreklilik, bilinçlilik, gönüllülük bizim için esastır” diye konuştu.

Bize biraz Aktiffelsefe Derneği'nden bahseder misiniz? Faaliyetleriniz nelerdir ve kuruluş amacınız nedir?

“Aktiffelsefe Adana Derneği felsefe, kültür ve gönüllülük alanlarında çalışmalar yapan, insanlığın felsefi, kültürel ve hümanist değerleri üzerine kurulmuş gönüllü bir organizasyondur. 1989 yılında kurulmuş olan derneğimizin genel merkezi Ankara'da olup, 11 ilde 17 şubesi bulunmaktadır. Amacımız; tüm insanlığın zihinlerini meşgul eden ve insanları birleştiren ortak değerleri anlamak ve yaşamaktır, Aktiffelsefe geçmişte bu değerleri kendine amaç edinmiş felsefi hareketlerle aynı ruhu taşımaktadır. Kurulduğu günden itibaren bireyin ve toplumun gelişimi için felsefe, kültür ve gönüllülük başlıkları altında binlerce etkinlikler gerçekleştirdik.

Bu başlıkları tek tek ele alacak olursak felsefe; anlam olarak bilgeliğe duyulan aşk demektir, bilgelik kavramının tanımı gereği teori ve pratiğin birlikte yürüdüğü bir alandır felsefe, kendimizi ve doğayı tanımak için, bireysel ve toplumsal yaşamı uyumlaştırmak için, geçmişi tanıyıp bugünü bilerek yaşamak, geleceği bilinçli bir şekilde kurmak için, günlük yaşam kaygılarımızdan sıyrılarak insanın kendisini ve çevresini anlamasına ve hayatın çok yönlülüğüne zaman ayırmak için illaki felsefe diyoruz.