sergi konferans gösteriler ile bu önemli günü kutluyoruz.19. yüzyıldan itibaren zihinlerde sadece teorik bir konu gibi yer etmiş olsa da klasik anlamı ile hayatın doğal olarak içinde canlı ve pratik bir konudur, felsefe.
İnsan doğası gereği öğrenmeye, ilerlemeye, öğrendiklerini uygulamaya eğilimlidir. Çeşitli öğrenme yollarımız vardır: En uzun olanı deneye, yanıla, tecrübe çıkararak öğrendiğimizdir. Öğrenene kadar bolca tekrar, pek çok acılı tecrübe gerektirir. Çokca zaman, enerji ve emek harcanmasına neden olur. Bilene ve tecrübeye kulak vermek ise elimizdeki bir yol haritası gibidir.”Bugünkü aklım olsaydı…”cümlesine yer bırakmaz. Yaşam amacımızı gerçekleştirirken, karar verdiğimiz dönemeçlerde neyi neden nasıl ölçü almamız gerektiğini netleştirir.

Kendimize, diğerlerine, hayata ve evrene karşı vizyonumuzu genişlettiği gibi daha sağduyulu, öngörülü ve sevgi dolu olmamıza imkân verir.
Sorgulayarak, anlayarak, anladıklarımızı doğru eylemlerle besleyerek, kendimizi ve dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bir hale doğru ilerletmeye olanak sağlar. Bu nedenle 27 yıldır felsefe çalışıyoruz. Binlerce yıldır tüm bilenlerin söylediği gibi sevgi ve bilgi ile kendimizi ve dünyayı güzelleştirmeye devam ediyoruz.Araştıran, sorgulayan, öğrendiklerini uygulamak isteyen ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllük ilkesi ile birlikte üretmek isteyen herkesi davet ediyoruz. Aktiffelsefe Adana olarak; Bilgeliğe Aşk duyanların, Felsefenin Günü Kutlu Olsun!