Özgürlük, en çok konuşulan ama kazanmak için en az çaba sarf ettiğimiz en değerli hazinedir. Özgürlük, günümüz dünyasında anlatılandan çok, Plato’nun Mağara Mitos’unda geçen tutku ve arzularıyla zincire vurulmuş olan insanın özgürlüğüdür. Maddi dünyanın insanı cezbeden ama ancak verildiği kadar değerli olan biçimsel olgularından uzakta, bedenin değil ruhun özgürlüğüdür, gerçek özgürlük. 

İnsanın kendini tanıma sanatı, evrensel bilginin anahtarı kadar eskidir ve bize özellikle ebedi Filozof Sokrates tarafından gelmiş olmasına rağmen hâlâ en zayıf ve en fazla ihtiyaç duyduğumuz noktadır.
İşte Delia Steinberg Guzman, insanın kendisini tanıması ve o değerli hazineye, özgürlüğe ulaşabilmesi için doğal felsefi yollar sunuyor bizlere. Böylelikle gerçek sevgiyle kafesimizdeki mahkûm kuşu, kendi kimliğini tanıması ve kartal eğilimini tekrarlaması için bilinçlendirmeye çalışıyor. İşte bu kitap, sizlere gerek içinde yaşadığımız kişilik kafesinden gerekse dünyanın bizi zorlayan, üzen, utandıran daha pek çok kafesinden kurtulmak için ihtiyacımız olan bilgelik sözleri fısıldamaktadır.

Aktiffelsefe Adana olarak kitap okuma saatlerimiz Salı 19:00 – 19:30 arasında şubemizde yapılmaktadır. Katılımlarınızı bekleriz.

Okunacak kitap hakkında bilgi almak için: 05457978128 (Eray)