Amerikan Halkları da dâhil olmak üzere, eski dünyanın bütün halkları tufanlardan ve batık kıtalardan söz ettiler. Atlantis Okyanusu içinde batmış olan bir medeniyetin varlığı hakkında yeterince inandırıcı delilleri bize vermedi; vermişse bile, bu deliller, müzelerimizin bazı köşelerinde yatıyor ve biz, onları fark etmiyoruz. Ne olursa olsun insan düşüncesi, astronotlardan önce Ay yüzeyinde yürümeye başlamış ve zamanın başlangıcından bu yana da denizlerin derinliklerine inmiştir. Bu kez düşüncelerimizle, tıpkı tüm sayfaları ile sulara gömülmüş bir savaş gemisi gibi batan o kibirli kitanın son parçasına, Poseidonis’e gidiyoruz. O artık, tayfaları ile birlikte var olan bir gemidir; eski bir savaşa ait bir gemi.

Atlantis’in Son Prensi Ankor kitabı; ilgi çekici konusu, sürükleyici olay örgüsü ve anlatımı ile öyküleyici bir kitaptır. Kitap, aynı zamanda felsefi düşünceler içermektedir.
Aktiffelsefe Adana olarak kitap okuma saatlerimiz Salı 19:00 – 19:30 arasında şubemizde yapılmaktadır. Katılımlarınızı bekleriz.

Okunacak kitap hakkında bilgi almak için: 05457978128 (Eray)